Youtuber Olmak İstermisin ?

Youtuber Nedir?

Youtuber Nedir?
Youtuber, Youtube’da içerik üreticisi olan, bunu kendi kanalında veya iş kapsamında bir kanalda sunan kişiye verilen addır. Bir diğer tanımı ise Youtube fenomeni.

Nasıl Youtuber Olunur? İşte İlk Adımlarınız

Nasıl Youtuber Olunur? İşte İlk Adımlarınız
Youtuber olmak için öncelikle kendi kanalınızı oluşturmanız veya bir kanal oluşumuna katılmanız gerekiyor. Biz kendi kanalınızı oluşturarak ilerleyeceğinizi ve buna göre yol alacağınızı varsayarak ilerleyelim. Kendi Google hesabınızı oluşturduktan sonra bu linke tıklayarak kanalınızı oluşturmanız gerekiyor. Profil fotoğrafınızı ve diğer isim bilgilerini bu adresten değiştirebilirsiniz. Güzel ve net bir profil fotoğrafı seçin. Ayrıca hesap oluştururken Google‘ın hazırladığı şu yardım makalesi de yardımcı olabilir. Akılda kalıcı ve mümkünse kısa bir isim seçin.Özgün olun.(İsteğe bağlı) Kanal için sosyal medya hesaplarınızı ayrı olarak oluşturun ve kullanıcı isimlerini alın. Eğer hatrı sayılır veya çok sayıda takipçiniz varsa kişisel profilleriniz üzerinden de tanıtım yapabilirsiniz.Sadece bununla bitiyor mu? Tabiki hayır.

En Önemli ve Kritik Adımlardan: Konu Belirlemek

En Önemli ve Kritik Adımlardan: Konu Belirlemek
Kanalınızın konusu oldukça önemli. Ne tür yayınlar yapacaksınız? Kanalınızı oluştururken güzel bir isim seçtiniz ve konuyu da seçmeniz gerekiyor. En popüler kanal türleri aşağıdaki gibi;Eğlence Oyun Bilgi Gündem/ yorum Şaka Spor Makyaj Müzik İnceleme Kendin Yap Paranormal Olaylar Bunların dışında seçebileceğiniz yüzlerce kanal fikri de var.
Youtuber Olmak İstermisin ?
Etiketlendi:

Bir cevap yazın

You have to agree to the comment policy.